Hét évtized a magyar mezőgazdaság szolgálatában – ezt a címet is adhatta volna Dimény Imre a visszaemlékezés-kötetének, amelyet 95. születésnapjához közeledve egyfajta számvetésnek szánt. Az 1922-ben született, erdélyi származású Dimény Imre okleveles mezőgazda diplomájával 1945-ben települt át Magyarországra, s kezdte meg a mezőgazdaság szolgálatát a nagylétai járás gazdasági felügyelőjeként. A következő két évtizedben a mezőgazdasági szakigazgatás különböző posztjain tevékenykedett, hol a fővárosban, hol vidéken. Az új gazdasági mechanizmus előkészítése során kapott megbízást Fehér Lajostól és Nyers Rezsőtől, hogy a földművelésügyi és élelmiszeripari tárcákból szervezzen egy modern, a kor követelményeihez igazodó minisztériumot. Így jött létre 1967-ben a Mezőgazdasági és Élelmezésügyi Minisztérium, melynek kilenc évet töltött. Posztjáról akkor kellett távoznia, amikor a reform meghatározó személyiségei is kikerültek a legfelső vezetésből. A mezőgazdaság szolgálatát ezután Dimény Imre egyrészt a már korábban megkezdett kutatásai, másrészt pedig oktatói munkája révén folytatta. Több mint egy évtizeden át az akkori Kertészeti Egyetem rektoraként igyekezett modernizálni az agrárfelsőoktatást. Sokrétű tevekenységére mindig azt mondta: „szakember voltam”.
| Kiadó | kossuth kiadó zrt |
|---|---|
| Kiadás éve | 2017 |
| Nyelv | MAGYAR |
| Oldalak száma: | 223 |
| Borító | CÉRNAFŰZÖTT, KEMÉNYTÁBLÁS |
| Súly | 498 gr |
| Illusztráció | FEKETE-FEHÉR KÉPEKKEL |
| ISBN | 9789630989121 |
| Árukód | 2699829 / 1166191 |




