A történelem folyamán a népközösség mindig három intézményre oszlott: állam, egyház, és civil társadalom, melyben a hegemóniát az első kettő – felváltva vagy konfliktuális helyzetben – képviselte és gyakorolta. Az elmúlt négy évszázad folyamán a polgárság gazdaságilag és filozófiájában megerősödött és kialakította (Hobbes, Locke, Mandeville, Montesquieu, Kant, Bentham) azt a liberális ideológiát, melynek segítségével megszerezte a hegemóniát két vetélytársa fölött. Míg a nyugati civilizáció és társadalom deszakralizálódott, a gazdasági célpontok kerültek középpontba továbbá az erős intézmények helyét a lobbyk foglalták el. Ez a kialakulás a nominalista (Ockham, Marsillius) filozófiával indult el, modelljét a piacban találja és a vallást privatizálja. A civil társadalom liberalizmusa, amely ma uralmi helyzetben van, kihat a médiára, tanításra és Ersatz-vallásokra (szekták, stb), az egész közéletet uralja. Nyugaton ma az állam a gazdasági elosztó, az egyház pedig egy „pressure group” szerepét tölti be.
| Kiadó | kairosz könyvkiadó kft. |
|---|---|
| Kiadás éve | 2001 |
| Nyelv | MAGYAR |
| Oldalak száma: | 228 |
| Borító | CÉRNAFŰZÖTT, KEMÉNYTÁBLÁS |
| Súly | 196 gr |
| Fordító | Gábor Zsuzsa |
| ISBN | 9789639406308 |
| Árukód | 2116150 / 1072121 |




