U romanu „Tko je ubio Pašteticu?” Silvije Šesto prikazuje se snimanje jedne dječje emisije, kakve odjeke emisija stvara u javnosti, kako emisija utječe na život svojih mladih voditeljica. Zatječemo mlade voditeljice u jeku puberteta. Emisiju su počele voditi kao jedanaestogodišnjakinje, zahvatio ih je žestoki pubertet, a u njihov su se rad umiješale i mame i sve se jako zakompliciralo. Novonastalu složenu situaciju autorica prikazuje iz pet vizura: neutralnog pripovjedača, urednice emisije i troje mladih voditelja. Isprepliću se univerzalni pubertetski problemi s problemima koje stvaraju odrasli svojim bezdušnim intrigama i tako se razotkriva naličje zanimljivih i popularnih emisija koje često unose toplinu i ugodu u mnoge domove, a oni koji ih slušaju ni ne sanjaju kakvim su sve problemima popraćeni glasovi pušteni u eter. Silvija Šesto je rođena 1962. godine u Zagrebu. U osnovnoškolsku lektiru uvršteno je pet njezinih naslova („Vanda”, „Bum Tomica” i „Bum Tomica 2”, „Tko je ubio Pašteticu?”, „Debela”). Lektira za osmi razred osnovne škole.
| Kiadó | bulaja naklada |
|---|---|
| Kiadás éve | 2013 |
| Nyelv | SZERB |
| Formátum | EPUBMOBI |
| ISBN | 9789533282688 |
| Árukód | 3-35978 / 3-35978 |




