Atombomba? Ugyan! -a futurológusok jó ideje körmönfontabban fenyegetnek. Paul Virilio ezúttal az információs bombáról, annak ezredvégi születéséről, és a felrobbanása utáni embertelen világról szól, ahol az információk, s az azokat teremtő, illetve közvetítő eszközök veszik át az uralmat az ember által lakhatatlanná tett Földön. Genetikailag tökéletesített klónok, a mérhetetlen környezetszennyezésre fittyet hányó humanoidok, időt és teret összesűrítő információs hálózatok népesítik majd be a teljesen gépesített világot… Az ezredfodulók szinte kötelezik koruk értelmiségét a látomásokra. A Nap kialszik, a csillagok lepotyognak az égről, tenger és szárazföld eggyé válnak, majd tűz borítja el a Földet. De az igazak megmenekülnek – a régiek szerint. Ám Virilio apokalipszisében egészen másfajta igazság „tárul fel”: a világvégének nem lesz emberi túlélője… Bölcsész paranoia? Összeesküvőmentes összeesküvés-elmélet? Orwellt idéző negatív utópia? Antiglobalista pamflet? Lenyűgözően lényeglátó kritika ezredfordulós világunkról? Vagy mindez egyszerre? Az információs bomba sodró lendületű víziója bizonnyal a legkülönfélébb állásfoglalásokra készteti majd olvasóit, különösen, hogy Virilio mindezt még „Seattle népének” születése előtt, a nagy antiglobalista tüntetéseket és szeptember 11-ét megelőzően írta…
| Kiadó | mágus design stúdió kft |
|---|---|
| Kiadás éve | 2002 |
| Nyelv | MAGYAR |
| Oldalak száma: | 148 |
| Borító | PUHATÁBLÁS, RAGASZTÓKÖTÖTT |
| Súly | 150 gr |
| Illusztráció | FEKETE-FEHÉR KÉPEKKEL |
| Fordító | Ádám Anikó |
| ISBN | 9789638627513 |
| Árukód | 2113580 / 1102631 |




